PIKNIK RODZINNY - 1 czerwca od godz. 16.00

Poświęć czas swojemu dziecku”- pod takim hasłem pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w niedzielę 1 czerwca w Siedlcach przejdzie Marsz w obronie życia i rodziny. Pragniemy jako społeczność siedlecka modlić się za rodziny i zamanifestować prawdę, że rodzina jest najważniejsza.

Zapraszamy młode małżeństwa z dziećmi, ludzi dobrej woli, do udziału
w tym Marszu. Rozpocznie się on w Katedrze Mszą św. o godz. 11.30 w intencji rodzin, której będzie przewodniczył ks. biskup Kazimierz Gurda. Następnie o godz. 13. 00 wyruszy Marsz w kierunku Amfiteatru. (Trasa przemarszu będzie przebiegała ulicami: Bpa Świrskiego, Wojskową, Piłsudskiego, Starowiejską, Wiszniewskiego, aż do Amfiteatru). Na zakończenie przewidziany jest Piknik Rodzinny, koncert i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 

 

*****************

 

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Siedlcach wraz z Zarządem Diecezjalnym KSM, Ruchem Światło-Życie oraz przy pomocy duszpasterzy organizuje Piąte Diecezjalne Koczowisko Ministranckie. Planowane jest ono na dzień 21 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu. Będzie to okazja do integracji, wspólnej modlitwy i przede wszystkim do radości i zabawy. Jednocześnie pragniemy poinformować, że nie przewiduje się spontanicznego przyjazdu na zlot. Każdy duszpasterz zobowiązany jest zgłosić liczbę uczestników Koczowiska oraz ilość drużyn biorących udział w rozgrywkach do Wydziału Duszpasterskiego najpóźniej do dnia
14 czerwca.

Informacje dotyczące piłkarskiego turnieju ministrantów

Zawody będą rozgrywane systemem pucharowym z podziałem na dwie kategorie; ministranci młodsi z podstawówki i ministranci starsi z gimnazjum.

Drużyna może liczyć 12 zawodników; 6 grających w polu + 1 bramkarz + 5 na zmianę. Zmiany hokejowe. Każda drużyna reprezentuje swoją parafię, więc prosimy o godne zachowanie podczas turnieju. Prosimy o zwracanie uwagi w swojej drużynie na zachowanie, gdyż wybitnie niesportowe zachowanie i słownictwo może spowodować wykluczenie zawodnika, lub drużyny z dalszego udziału w zawodach. W wyjątkowych sytuacjach przewidziane są czerwone kartki i dwuminutowe kary wykluczenia z gry. Auty wykonujemy z ziemi, nie gramy na spalone, pozostałe zasady według obowiązujących reguł gry w piłkę. Prosimy podczas rozgrzewki poza boiskiem zachować odpowiednią odległość, gdyż może to przeszkadzać w sędziowaniu.

*******************

 

W dniach 27-28 czerwca w Pratulinie będzie miało miejsce "Jerycho Młodych" - Diecezjalne Święto Młodzieży. Na zakończenie Jerycha nasza młodzież przekaże znaki ŚDM młodzieży białoruskiej.


« powrót
2229262 odwiedzin od 14 października 2013                                           1999-2020 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms