19 maja spotkanie przy dębie papieskim

Spotkanie przy dębie papieskim

Zaktualizowano 44 min temu
8 lat temu przed Urzędem Gminy w Leśnej Podlaskiej został posadzony dąb, jako żywy pomnik papieża Jana Pawła II. Co roku w rocznicę urodzin Ojca Świętego, t.j. 18 maja, uczniowie z naszej szkoły dokładnie z południe zbierają się przed dębem papieskim, przedstawiają krótki program artystyczny, który zawsze kończy się wspólnym odśpiewaniem ulubionej pieśni świętego Jana Pawła II – „Barki”. Przez 8 lat dąb już pięknie podrósł. Mam nadzieję, że kiedyś, za bardzo wiele lat, będzie potężnym drzewem, a ludzie będą pamiętać, że jest to żywy pomnik wielkiego Polaka. W tym roku, pierwszy raz, modliliśmy się do świętego Jana Pawła II o jego wstawiennictwo do Boga o pomyślność dla naszej gminy i naszej Ojczyzny. Uroczystość była bardzo podniosła i wzruszająca. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za uczestnictwo oraz za przygotowanie pięknej części artystycznej.

« powrót
2229200 odwiedzin od 14 października 2013                                           1999-2020 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms