1. Po dzisiejszej Mszy św. o g. 11.30 zapraszamy na katechezy chrzcielne do Sali różańcowej, oraz na skupienie dla narzeczonych, które odbędzie się w bazylice.
 2. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na dalsze prace remontowe na terenie naszego sanktuarium.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa i tym samym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Wielki Post będzie trwał 40 dni na znak tego, że sam Zbawiciel spędził na pustyni 40 dni i nocy. Celem Wielkiego Postu jest oczyszczenie i uwolnienie swojego serca od grzechów, wad i nałogów, a także szczere pojednanie z drugim człowiekiem. Nasze wyrzeczenia wielkopostne niech przygotują nas na największe święta chrześcijańskie, czyli na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Środę Popielcową, 17 lutego, Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem, będą sprawowane w naszej bazylice o godz. 7.30, 9.30 i 17.00, w Droblinie o 15.00,
  a w Bukowicach o godz. 16.00. Przypominamy, iż tego dnia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 roku życia, natomiast post ilościowy, czyli tylko
  3 posiłki (w tym tylko jeden do syta) – obowiązuje osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
 5. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkich parafian w piątki na godz. 16.30, natomiast na Gorzkie Żale – w niedziele o 15.30.
 6. W przyszłą niedzielę, 21 lutego, rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński dla tych narzeczonych, którzy przynależą do naszej parafii. Kurs będzie odbywał się przez
  5 niedziel Wielkiego Postu po Mszach świętych o g. 11.30 w Sali 300-lecia.
 7. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania modlitw, przyrzeczeń abstynenckich i działań profilaktycznych mających na celu budowanie trzeźwości w naszym społeczeństwie, szczególnie w rodzinach, gdzie częstym problemem jest alkohol. Przypominamy, iż przy naszej parafii działa grupa Anonimowych Alkoholików „Otwarte Drzwi”.
 8. Małżonków zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla małżeństw, które odbędą się w dniach 9-11 kwietnia w Domu rekolekcyjnym w Siedlanowie. Informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym w ogłoszeniach i na stronie internetowej diecezji siedleckiej (696-502-852).
 9. Wszystkim parafianom i czcicielom Matki Bożej Leśniańskiej życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego i wielu łask w nadchodzącym tygodniu.

+ W ostatnim czasie pożegnaliśmy:

ś. p. Edwarda Rumowskiego z Białej Podlaskiej, Teresę Bogusz – Filipiuk
 z Konstantynowa, oraz Zdzisława Biernackiego z Nosowa.
Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…