1. Druga Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pracę misjonarzy możemy wesprzeć w ramach organizowanej dziś zbiórki do puszek na Pomoc Kościołowi na świecie „Ad gentes”.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o g. 16.30, a także
  Gorzkich Żalach w niedziele o g. 15.30. W Wielkim Poście zapraszamy również do częstszego odwiedzania kościoła i podejmowania indywidualnej modlitwy. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki od g. 15.00.
 3. W tym tygodniu rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi nasz współbrat – o. Jonasz Sowiński z klasztoru w Błotnicy. Rekolekcje będą trwały od piątku 5 marca do niedzieli 7 marca. W piątek i w sobotę Msze święte z nauką
  o g. 9.30, 11.30 i 17.00, a w niedzielę nauki będą głoszone podczas każdej Mszy świętej.
  W związku z rekolekcjami, w przyszłą niedzielę nie będą wyczytywane wypominki za zmarłych.
 4. Czas rekolekcji wielkopostnych to również czas osobistego nawrócenia. Dlatego też
  w najbliższy piątek i w sobotę będziemy słuchać spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w piątek już od 16.00.  W związku z ciągle zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną i związanymi z nią obostrzeniami, bardzo prosimy, aby nie odkładać Spowiedzi świętej na dalszy termin.
 5. W czwartek, 4 marca, we wspomnienie św. Kazimierza, swoje imieniny będzie obchodził Ordynariusz naszej siedleckiej diecezji – Ks. Bp Kazimierz Gurda. Otoczmy tego dnia Księdza Biskupa naszą modlitwą.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe o g. 16.30, w piątek nabożeństwo o g. 16.00, a w sobotę
  o g. 16.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o g. 11.30.
 7. Chorych będziemy odwiedzać w sobotę 6 marca od g. 8.30.
 8. W najbliższy piątek i za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy świętych i Spowiedzi
  Droblinie.
 9. Dzisiaj po Mszy świętej o g. 11.30 zapraszamy narzeczonych z naszej parafii na kolejne spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego do Sali 300-lecia.
 10. Serdecznie zapraszamy do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Wszystkim parafianom i czcicielom Matki Bożej Leśniańskiej życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego i wielu łask w nadchodzącym tygodniu.
 12. (ZAPOWIEDZI) Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Radosław Chwedczuk, kawaler, zamieszkały w Nosowie, z Anetą Milaniuk, panną, zamieszkałą w Łózkach, parafia Drelów. – zapowiedź 2.