1. Zgodnie z zarządzeniem kurii diecezjalnej, dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na fundusz budujących się kościołów w naszej diecezji.
  2. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała – Dziękujemy: osobom, które przygotowały ołtarze i kwiaty, panom strażakom, chórowi, orkiestrze, panom od baldachimu i chorągwi, paniom za niesienie feretronów, ministrantom, kandydatom do bierzmowania, młodzieży, dzieciom pierwszokomunijnym, bieli, asyście, dziewczynkom za sypanie kwiatów. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Jednocześnie zachęcamy do dalszego udziału w procesjach eucharystycznych wokół bazyliki z racji Oktawy Bożego Ciała. Procesje te odbywają się w dni powszednie o g. 17.30 w ramach nabożeństw czerwcowych, natomiast dzisiaj procesja odbędzie się po mszy o g. 11.30. Zakończenie oktawy odbędzie się w najbliższy czwartek i połączone będzie z poświęceniem wianków.
  3. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja wokół kościoła odbędzie się o g. 17.30. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. We wtorek 8 czerwca przypada 73 rocznica poświęcenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, szczególnie pamiętajmy w tym dniu, aby zwrócić się ku Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii – Prymicje naszego Parafianina z Droblina – OJCA ŁUKASZA FILIPIUKA. Swoją pierwszą Mszę świętą w naszej parafii, Prymicjant odprawi o g. 11.30.
  6. Katechezy chrzcielne odbędą się 20 i 27 czerwca po Mszy o g. 11.30 w Sali różańcowej. Informujemy, iż w czasie wakacji nie będzie katechez chrzcielnych.
  7. Skupienie dla narzeczonych odbędzie się 20 czerwca po Mszy o g. 11.30 w Bazylice.
  8. W tym miesiącu taca remontowa odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 20 czerwca.