1. Wszystkim parafianom i pielgrzymom z okazji Bożego Narodzenia życzymy wielu Łask Bożych, opieki Maryi, miłości i pokoju w sercu każdego.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu wystroju bazyliki na święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy panom Stanisławowi Krysztofiukowi, Tomaszowi Adamowskiemu i Stanisławowi Mielniczukowi za dostarczenie choinek. Paniom Annie Harasimiuk, Urszuli Sienkiewicz, Ewie Filipiuk, panom Henrykowi Paul, Mirosławowi Korolczukowi, Mirosławowi Szymule, Janowi Nowak, państwu Mirończuk z Mariampola, oraz uczniom z Zespołu Szkół Rolniczych w Leśnej za wykonanie dekoracji. Dziękujemy za dostarczenie ciast do klasztoru.

3. Jutro w tradycyjny drugi dzień świąt przeżywamy Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w bazylice celebrować będziemy według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić owies. Taca przeznaczona będzie diecezjalny fundusz budujących się kościołów

3. Z racji 26 dnia miesiąca zapraszamy w dniu jutrzejszym na nowennę ku czci Matki Bożej Leśniańskiej. Początek o godz. 15.00.

4. We wtorek rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę. Szczegółowy plan znajduje się w gablotce oraz na Facebooku.

5. W środę przypada święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Tego dnia Kościół Domowy i diakonia Życia Ruchu Światło – Życie diecezji siedleckiej zapraszają na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu. Nabożeństwo to rozpocznie się o godz. 17 w  kościele pw. sw. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w tamtejszym kościele.

6. W piątek przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia szczególnie modlimy się za wszystkie rodziny 

6. W sobotę przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. O godz. 16.30 w bazylice odprawimy nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne za mijający rok połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim.

7. W przyszłą niedzielę w pierwszy dzień Nowego Roku przypada Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

8. Nasza parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśnej zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na orszak Trzech Króli w Leśnej Podlaskiej który odbędzie się 6 stycznia. Szczegóły znajdują się na plakacie. Osoby chętne do pomocy przy organizacji proszone są o kontakt z o. Pawłem lub GOK-iem w Leśnej Podlaskiej.

9.  Ze smutkiem ale i z chrześcijańską nadzieją zawiadamiamy że w dniu wczorajszym 24 grudnia odeszła do Domu Ojca siostra Danuta Rabajczyk, Dominikanka pochodząca z naszej parafii z  Droblina. Uroczystości pogrzebowe siostry Danuty odbędą się w czwartek 29 grudnia o godz. 11.00 w Mielrzynie

10. Dziękujemy wszystkim którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na opał. Ofiary złożyli: Ewa Jóźwiak 150 zł, państwo Adamiuk 180 zł,  oraz ofiarodawcy anonimowi.

11. Dziękujemy za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztor

12. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Czesława Michalczuka z Droblina oraz Wacława Saczuka ze Starej Bordziłówki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek..