1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra będziemy przeżywać okres zwykły.

2. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin. Dziękujemy za otwarcie drzwi waszych mieszkań na Boże Błogosławieństwo i miłe przyjęcie nas. Dziękujemy również za ofiary składane podczas kolędy na potrzeby naszej parafii. Osoby które nie mogły przyjąć kapłana w domu w wyznaczonym terminie a chcą to uczynić  prosimy do soboty o zgłoszenie takiego zaproszenia do zakrystii lub kancelarii.

3. Od dzisiaj kontynuujemy peregrynację obrazu Matki Bożej po domach naszej parafii. Obecnie Matka Boża będzie odwiedzać rodziny ze Starej Bordziłówki od strony Gajówki.

4. W sobotę we wszystkich kościołach paulińskich rozpoczęliśmy nowennę ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W naszej bazylice popularne Pawełki będziemy celebrować w dni powszednie do soboty włącznie w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Do śpiewu Pawełkowych hymnów wraz z naszą paulińską wspólnotą serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę we wszystkich paulińskich kościołach obchodzić będziemy uroczystość Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Paulińskiego Zakonu. Tego dnia uroczystą sumę będziemy celebrować o godz. 11.30 a przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Infułat Kazimierz Korszniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. Do udziału w tej uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 w sali różańcowej odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.

6. W dniach 3 do 5 marca bieżącego roku w naszej parafii odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński organizowany przez dekanat Biała Podlaska Północ. Rozpoczęcie kursu w piątek o godz. 17.00, zakończenie obiadem w niedzielę. W niedzielne popołudnie będzie też możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego. Informacje i zapisy e-maillesnapodlaskakurs@gmail.com lub pod numerem telefonu 782 504 198

7. Dziękujemy wszystkim którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na opał i za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru

8. Gminny Ośrodek Kultury w Lesnej Podlaskiej pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu i organizacji Orszaku Trzech Króli : Ojcom Paulinom, Królom, Szkole Podstawowej i Przedszkolu Samorządowemu w Leśnej Podlaskiej, uczniom i rodzicom, Scholi Parafialnej w Leśnej Podlaskiej na czele z Dominiką Ledworuch, OSP KSRG w Leśnej Podlaskiej, Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Leśna Podlaska, Panu Organiście Damianowi Stefańskiemu, Świętej Rodzinie, szczudlarzom z Ulicznego Teatru Ognia Antidotum, Panom niosącym flagi królów, gwiazdorowi kolędniczemu Panu Tomaszowi Mielnickiemu, krawcowej Pani Krystynie Golian, aktorom przedstawienia „Herody” z Gminnego Ośrodka Kultury i Wam wszystkim drodzy mieszkańcy i goście, którzy podążając za gwiazdą maszerowaliście w naszym barwnym Orszaku. Dziękujemy Wam wszystkim bardzo serdecznie za wsparcie, pomoc i obecność.