1. Zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich w czasie tegorocznego Adwentu Mszach Świętych roratnich. Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w roratach, na środę na Mszę św. przyniosły plakat roratni.

2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 8840 zł. Za wszelkie ofiary składamy podziękowania i zapewniamy o naszej modlitwie.

3. W zakrystii można nabyć świąteczne świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

4. Zachęcamy do trwania na modlitwie nowenną do Dzieciątka Jezus, która połączona jest z Mszą św. o godzinie 17.00.

5. W piątek 22 grudnia na godzinę 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. A w sobotę 23 grudnia o 16.30 zapraszamy Wspólnotę św. Ojca Pio i wszystkich chętnych na nowennę do św. Ojca Pio.

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W Bazylice spowiadamy od poniedziałku do piątku przed Mszami świętymi. Natomiast w sobotę 23 grudnia od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00.

7. Przyszła niedziela to 4 Niedziela Adwentu, a jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o chrześcijański przebieg wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00.

8. Radosne świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy celebrowaniem „Pasterki” – uroczystej Eucharystii o północy z niedzieli na poniedziałek. Pasterkę poprzedzi koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi dziecięco-młodzieżowej o godz. 23.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

9. Duszpasterskie odwiedziny rodzin tzw. Kolędę rozpoczniemy w naszej parafii od 27 grudnia. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.

10. Nasza parafia z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśnej zaprasza wszystkich mieszkańców gminy i parafii na Orszak Trzech Króli w Leśnej, który odbędzie się 6 stycznia. Szczegóły znajdują się na Plakacie. Osoby chętne do pomocy przy organizacji proszone są o kontakt z o. Mateuszem lub GOK-iem w Leśnej Podlaskiej.

11. Firma Komunalnik organizuje przedświąteczną zbiórkę „elektrośmieci”. Kosz znajduje się za klasztorem na placu.

12. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

13. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Jana Wasiluka ze Starej Bordziłówki . Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.