1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Kościele liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd i dekoracji świątecznych jest przedłużony do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin. Dziękujemy za otwarcie drzwi waszych mieszkań na Boże Błogosławieństwo i za życzliwość wobec nas kapłanów. Dziękujemy za wszystkie pytania i sugestie dotyczące naszej parafii, dziękujemy również za ofiary składane podczas kolędy, które będą przeznaczone na Bazylikę. Osoby które nie mogły przyjąć kapłana w domu w wyznaczonym terminie a chcą to uczynić prosimy do soboty o zgłoszenie takiego zaproszenia do zakrystii lub kancelarii.

3. Trwają „Pawełki”, czyli nowenna przed Uroczystością Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy naszego Zakonu. Pawełkowe hymny śpiewamy na początku mszy św. w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedzielę na mszy św. o godz. 9.30.

4. Po Mszy św. o godz. 11.30 pierwsza część nauk przedchrzcielnych. Część druga – w przyszłą niedzielę. Za tydzień zapraszamy także na dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpocznie się w Bazylice po Mszy św. o 11.30.

5. W przyszłą sobotę 13 stycznia zapraszamy na „WIECZÓR UWIELBIENIA”. Rozpoczęcie w Bazylice Eucharystią o godz. 17.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy i śpiewy uwielbiające Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie.

6. Klasztor Paulinów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu i organizacji Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy: królom, Panom Dariuszowi Klimczukowi, Marcinowi Wakulskiemu, O. Marcinowi Śpiewakowi, Panom Strażakom niosącym flagi królów, a także Straży OSP za zabezpieczenie trasy orszaku. Świętej Rodzinie Państwu Weresa, Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Leśna Podlaska, Panu Organiście Damianowi Stefańskiemu, szczudlarzom z Ulicznego Teatru Ognia Antidotum, scholi parafialnej. Zespołowi „Oj Dobra’’, za piękny koncert kolęd. Wam wszystkim drodzy mieszkańcy i goście, którzy podążając za gwiazdą maszerowaliście w naszym barwnym Orszaku. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za wsparcie, pomoc i obecność.

7. Informujemy, że w dniach 9 i 10 stycznia (wtorek, środa) na terenie klasztornym i przyklasztornym, odbędą się manewry wojskowe przy użyciu sprzętu wojskowego. Prosimy, by w tych dniach nie wjeżdżać i nie wchodzić na teren klasztorny.

8. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Naga z Leśnej Podlaskiej oraz śp. Andrzeja Dudka z Jagodnicy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.