1. Po Mszy św. o godz. 11.30 druga część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i kandydatów na rodziców chrzestnych. Również możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować w bazylice w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy również do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych w miejscach swego zamieszkania. Jednocześnie prosimy, by udekorować i zadbać o przydrożne Krzyże, kapliczki czy figurki. Czwartek 2 maja jest dniem Flagi Narodowej, pamiętajmy by nasze narodowe barwy wyeksponować na naszych domach.

3. W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. tego dnia będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy polecać naszą ojczyznę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa tych dni będą połączone z nabożeństwem majowym.

5. W sobotę od godz. 8.30 będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian.

6. Również w sobotę 4 maja przypada wspomnienie Św. Floriana, Patrona Straży Pożarnej. Tego dnia o godz. 18.00 będzie odprawiona intencja Mszy św. za wszystkich Druhów i Druhny Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30, grupa dzieci z naszej parafii przeżywać będzie Pierwszą Komunię Świętą. W sobotę o godz. 13.00 dzieci przystąpią do Pierwszej Spowiedzi Świętej.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 4 wraz z rodzicami, którzy w niedzielę 12 maja będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.

9. W niedzielę 5 maja po Eucharystii o 11.30 w klasztorze pierwsza część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i kandydatów na rodziców chrzestnych.

10. We wtorek 7 maja w naszej bazylice podczas mszy św. o godz. 17.00 Bp siedlecki Kazimierz Gurda udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Intencje zamówione na tę godzinę będą odprawione o godzinie 17.00.

11. Przed naszą bazyliką, zgodnie z zapowiedzią, jest 15 nowych ławek. Koszt ławek to 10500 zł

12. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Genowefę Kowalską z Zaberbecza. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Amen