1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 pierwsza część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i kandydatów na rodziców chrzestnych. Druga część katechez i dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę.

2. Nabożeństwa majowe ku czci Bożej Matki sprawujemy w bazylice w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 15.30.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 9.30 grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Gratulujemy dzieciom i rodzicom, i życzymy dzieciom, by jak najczęściej przystępowały do Eucharystii i sakramentu spowiedzi świętej.

4. Po Mszy św. o 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 4 wraz z rodzicami, którzy w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Z tej okazji uczniów klas czwartych zapraszamy w piątek od godz. 17 do Spowiedzi Świętej.

5. We wtorek w naszej bazylice podczas Mszy św. o godz. 17.00 Ksiądz Bp Kazimierz Gurda udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe tego dnia będzie o godz. 16.30.

6. W piątek 10 maja z naszej parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa „Śladami Świętych”. Wszystkich uczestników zapraszamy na wspólną Mszę Świętą o godz. 7.00. Wyjazd z parkingu przed Bazyliką ok. godz. 8.00.

7. Tradycją lat ubiegłych od 15 maja, w środę, czwartek i piątek odprawimy w wioskach naszej parafii procesje z błogosławieniem pól i modlitwą o urodzaje. Nabożeństwa będziemy odprawiać według następującego porządku:

  • w środę 15 maja o godz. 15.00 Droblin, Bukowice – w tych wioskach Msza św. oraz Leśna Podlaska, Nowa Bordziłówka i Mariampol
  • w czwartek 16 maja o godz. 15.00 Zaberbecze i Nosów – w tych wioskach Msze św. oraz Kolonia Bukowice i Ludwinów
  • w piątek 17 maja o godz. 15.00 Jagodnica, Stara Bordziłówka – w tych wioskach Msze św. oraz Klukowszczyzna i Kolonia Nosów

8. Taca inwestycyjna w przyszłą drugą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na opłacenie nowego konfesjonału na który zebraliśmy już 23 100 zł. Brakuje nam 8900 zł. Za wszelkie ofiary składane na ten cel do skarbony, indywidualnie, wpłacane na konto parafialne, składamy wielkie Bóg zapłać. 

9. Przy Kaplicy Zjawienia jest już otwarty nowy sklepik z dewocjonaliami. Zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca. Wszelkie dochody będą przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium.

10. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Roberta Grzegorczuka z Droblina. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…Amen.