1. W poprzednią niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.30 grupa dzieci z naszej parafii przyjęła po raz pierwszy Komunię Świętą. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy rodzicom za ich zaangażowanie, posprzątanie bazyliki i złożoną ofiarę na nowy konfesjonał. Serdeczne Bóg zapłać składamy także piekarni Partner za podarowane z tej okazji pieczywo.

2. W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę łączymy z nabożeństwem majowym w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o 15.30.

3. Zakończyliśmy peregrynację obrazu Matki Bożej Leśniańskiej w rodzinach zamieszkałych w Bukowicach. Od poniedziałku Maryja będzie nawiedzać rodziny w Leśnej Podlaskiej. Prosimy o zabranie obrazu z zakrystii w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Peregrynacja rozpocznie się od strony Nosowa.

4. Dzisiejsza taca inwestycyjna, będzie przeznaczona na opłacenie nowego konfesjonału. Na ten cel zebraliśmy już 23100 zł. Brakuje nam 8900 zł. Za wszelkie ofiary składane do skarbony, indywidualnie i wpłacane na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 druga część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i kandydatów na rodziców chrzestnych. W Bazylice dzień skupienia dla narzeczonych.

6. Tradycją lat ubiegłych w środę, czwartek i piątek odprawimy w wioskach naszej parafii procesje z błogosławieniem pól i modlitwą o urodzaje. Nabożeństwa będziemy odprawiać według następującego porządku:

  • w środę 15 maja o godz. 15.00 Droblin, Bukowice – w tych wioskach Msza św. oraz Leśna Podlaska, Nowa Bordziłówka i Mariampol
  • w czwartek 16 maja o godz. 15.00 Zaberbecze i Nosów – w tych wioskach Msze św. oraz Kolonia Bukowice i Ludwinów
  • w piątek 17 maja o godz. 15.00 Jagodnica, Stara Bordziłówka – w tych wioskach Msze św. oraz Klukowszczyzna i Kolonia Nosów.

Prosimy o transport dla ojców na wioski.

7. W piątek w sali 300-lecia o godz. 18.30 odbędzie się spotkania z panem profesorem Zbigniewem Krysiakiem. Tematem spotkania będzie osoba Sługi Bożego Roberta Schumana jako budowniczego jedności na fundamencie wiary, prawdziwego dobra i prawdziwej wolności europejczyków. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę 18 maja uroczystą Eucharystią o godz. 10.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się 29 festiwal Pieśni Maryjnej. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

9. W Sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do naszego sanktuarium na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o godzinie 19.00.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w sali różańcowej odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.

11. Również w przyszłą niedzielę nasza Schola parafialna przeżywać będzie jubileusz 15 lat swojego istnienia. Dziękujemy założycielom i wszystkim prowadzącym naszą scholę na ręce Pani Dominiki Ledworuch. Tego dnia po Mszach świętych dzieci i młodzież ze scholi częstować będą słodkościami. Będzie to okazja, by wyrazić naszą wdzięczność za ich piękną, wieloletnią już posługę. Ofiary składane w ramach tej tzw. „słodkiej niedzieli” zostaną przeznaczone na wycieczkę dla członków scholi.

12. Dziękujemy za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Jakub Kuliński, kawaler, zam. Bordziłówka Stara, parafia tutejsza, z Pauliną Łochowską, panną, zam. w Warszawie przy ulicy Lencewicza, parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie – zapowiedź I

14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Chalimoniuka z Kolonii Bukowice. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Amen.