1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w liturgii okres wielkanocny. Od jutra w Kościele Świętym rozpoczynamy okres zwykły.

2. Nasza parafialna Schola przeżywa swój jubileusz 15 lat swojego istnienia. Gratulujemy i życzymy wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie scholii, śpiewającym i grającym na instrumentach wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Leśniańskiej i owocnej posługi dla naszej parafii. Po Mszach świętych dzieci i młodzież ze scholii będą częstować słodkościami. Ofiary składane w ramach „słodkiej niedzieli”, zostaną przeznaczone na wycieczkę dla dzieci i młodzieży ze scholii.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w sali różańcowej odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.

4. Taca inwestycyjna, w drugą niedzielę miesiąca, przeznaczona na opłacenie nowego konfesjonału do naszej bazyliki wyniosła 9064 zł. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.

5. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się procesje z błogosławieniem pól i modlitwą o urodzaje. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek za obecność, przygotowanie ołtarzy, wspólną modlitwę i za składane ofiary.

6. Wczoraj w naszym sanktuarium odbył się 29 Festiwal Pieśni Maryjnej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Wyrażamy ogromną wdzięczność organizatorom Festiwalu: Panu Wójtowi Gminy Leśna Podlaska Pawłowi Kazimierskiemu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Leśnej Podlaskiej na ręce Pani kierownik Agnieszki Szmurło, Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej.

7. W miniony piątek w klasztorze odbyła się konferencja przybliżająca osobę Sługi Bożego Roberta Schumana Twórcy Unii Europejskiej. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i słuchaczom. Zachęcamy do nabycia w kruchcie Bazyliki książki o Słudze Bożym.

8. Jutro w liturgii przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte jak w dzień powszedni.

9. W środę 22 maja przypada wspomnienie Św. Rity z Cascii, zakonnicy, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W naszej bazylice każdego 22 dnia miesiąca, jest odprawiane nabożeństwo i Msza św. ku czci tej wielkiej świętej zakonnicy. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę i Mszę św. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

10. W czwartek 23 maja o 17.30 zapraszamy na nowennę do św. Ojca Pio. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Wspólnoty O. Pio w klasztorze. Również w czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w sposób szczególny polecamy waszym modlitwom nas kapłanów. 

11. W sobotę 25 maja do naszego Sanktuarium przybędzie Diecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 12.00. Program pielgrzymki na plakatach wywieszonych w gablocie.

12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy w Kościele czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

13. Również w przyszłą niedzielę 26 dnia miesiąca zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Leśniańskiej. Rozpoczęcie o godz. 15:00. A po Eucharystii o godz. 11.30 możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

14. Dziękujemy za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

15. Zapowiedzi przedślubne: Jakub Kuliński, kawaler, zam. Bordziłówka Stara, parafia tutejsza, z Pauliną Łochowską, panną, zam. w Warszawie przy ulicy Lencewicza, parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie – zapowiedź II