5 stycznia 2025
1. Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin. Dziękujemy za otwarcie drzwi waszych mieszkań na Boże Błogosławieństwo i za życzliwość wobec nas kapłanów. Dziękujemy za wszystkie pytania i sugestie dotyczące naszej parafii, dziękujemy również za ofiary składane podczas kolędy, które będą przeznaczone na ławki do Bazyliki i na wyjazd dla ministrantów w czasie ferii zimowych.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 pierwsza część nauk przed chrzcielnych, druga część w przyszłą niedzielę, jak również dzień skupienia dla narzeczonych w Bazylice.
3. Taca w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ławki do naszej Bazyliki. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
4. W poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana uroczystością Trzech Króli. Msze św. w bazylice według porządku niedzielnego. Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzi orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych. Wyruszamy o godz. 1045 z placu przed Szkołą Podstawową. Szczegóły znajdują się na plakacie. Po Mszy św. o 11.30 w Sali 300-lecia w klasztorze odbędą się jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej, w reżyserii O. Mateusza Wysockiego. Wszyscy mile widziani.
5. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań symbolami C+M+B 2025. Skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”, która oznacza „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.
6. W uroczystość Objawienia Pańskiego we wszystkich kościołach paulińskich rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W naszej bazylice popularne „Pawełki” będziemy celebrować w dni powszednie w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Jutro wyjątkowo „Pawełki” o godz. 16.00. Zapraszamy do śpiewu pawełkowych hymnów wraz z naszą paulińską wspólnotą.
7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
8. Dziękujemy za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierza Prokopiuka z Bordziłówki Starej i śp. Mariannę Latek z Nosowa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.