1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych i kościelnych przypominamy, iż w naszej bazylice może uczestniczyć w mszach świętych i nabożeństwach do 80 osób. Prosimy również grupy parafialne, aby w łączności ze swoimi duszpasterzami na nowo angażowały się w życie i rozwój naszej parafii z zachowaniem jednak wszystkich zasad sanitarnych.

2. Gorąco zachęcamy do przystępowania do spowiedzi świętej. Przypominamy, iż w niedziele spowiedź jest również w Kaplicy Zjawienia. Aby ułatwić wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, przez cały tydzień aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w dni powszednie będziemy spowiadać codziennie od godziny 17.00.

3.    We wtorek, 26 maja, w Dzień Matki, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Leśniańskiej o g. 17.00.

4. W sobotę 30 maja, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na „Wieczór oczekiwania” na zstąpienie Ducha Świętego, podobnie jak apostołowie trwali na wspólnej modlitwie w dniu Pięćdziesiątnicy. Po mszy o g. 18.00 wysłuchamy konferencji o Duchu Świętym, a następnie wspólnie odmówimy Nieszpory. Będziemy również uwielbiać Boga śpiewem przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, oraz przyjmiemy indywidualne błogosławieństwo. Różaniec o 20.30, a zakończenie czuwania śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

5. Informujemy, iż Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w środę 3 czerwca o g. 16.00 i g. 18.00. Decyzją księdza biskupa, wewnątrz bazyliki mogą znajdować się jedynie posługujący, oraz kandydaci i ich świadkowie. Osoby, których intencja ma być odprawiona na wieczornej mszy tego dnia, są proszone do zakrystii w celu ustalenia innego terminu.

6.  Informujemy, iż Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w sobotę 27 czerwca. Natomiast 1 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców w sali 300-lecia oraz odbiór strojów komunijnych.

7. Osoby chore i starsze, które chciałyby odwiedzin kapłana z Komunią świętą, proszone są o poinformowanie nas o takiej potrzebie. Przypominamy, iż w czasie pandemii możemy odwiedzać tylko tych chorych, którzy wyraźnie o to poproszą. Zgłoszone osoby będziemy odwiedzać w sobotę 6 czerwca od g. 8.30.

8. Serdecznie dziękujemy bratu diakonowi Augustynowi za spędzony w naszej wspólnocie czas praktyki duszpasterskiej. Brat Augustyn wraca już do seminarium, a w sobotę 13 czerwca przyjmie święcenia kapłańskie na Jasnej Górze. Otoczmy go swoją modlitwą.

9. Wszystkim parafianom, darczyńcom, czcicielom Matki Bożej, a szczególnie wszystkim Mamom na nadchodzący Dzień Matki życzymy błogosławieństwa Bożego, radości Bożej i niezachwianej ufności w Boże Miłosierdzie. Dziękujemy również wszystkim za ofiary finansowe i spożywcze złożone na rozwój naszego sanktuarium i klasztoru!