1. Dziś zapraszamy na spotkanie z Kołami Żywego Różańca po mszy o g. 9.30, a także na Katechezy chrzcielne po mszy o godz. 11.30 w Sali różańcowej w klasztorze.
 2. Przypominamy, iż w naszej parafii katechezy chrzcielne odbywają się w każdą 2-gą i 3-cią niedzielę miesiąca po mszy o g. 11.30. Pierwsza i druga katecheza odbywa się 2-gą niedzielę miesiąca, natomiast trzecia i czwarta – w 3-cią niedzielę miesiąca.
 3. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy dziś po mszy o g. 16.00.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace remontowo – renowacyjne w naszym sanktuarium.
 5. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, odbywa się dziś zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.
 6. W miesiącu wrześniu, aż do połowy października będzie przeprowadzona zbiórka na węgiel. Serdecznie prosimy Radę parafialną o pomoc w koordynowaniu tej akcji.
 7. Już teraz pragniemy zaprosić wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej Leśniańskiej na odpust parafialny – 26 września, w uroczystość Zjawienia Cudownego Wizerunku Matki Bożej Leśniańskiej. Z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, zapraszamy tego dnia miejscowości naszej parafii do pieszego pielgrzymowania do naszej bazyliki. Wejście grup nastąpi o godz. 10.15, różaniec o 10.45 i uroczysta suma o 11.30.
 8. W tym roku przypada 325-lecie istnienia naszej parafii, dlatego zapraszamy na Triduum Maryjne, które poprzedzać będzie uroczystość Matki Bożej Leśniańskiej. Rozpocznie się ono 23 września, a zakończy
  w wigilię Uroczystości.
 9. W poniedziałek 14 września rozpoczynamy 9-dniową nowennę przed uroczystością św. Ojca Pio. Codziennie podczas wieczornych mszy świętych modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
 10. Zebranie organizacyjne dla wszystkich ministrantów, kandydatów, oraz ich rodziców odbędzie się jutro,
  w poniedziałek 14 września, o g. 19.00 w Sali 300-lecia. Również nowych chętnych chłopców pragnących zostać ministrantami w naszym sanktuarium także zapraszamy na to spotkanie.
 11. W czwartek, 17 września zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne odnośnie Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w sali 300-lecia. 
 12. Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej zaprasza na „Dzień pieczonego ziemniaka” w niedzielę 20 września o g. 15.00 na placu świetlicy w Worgulach. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs kulinarny „potrawa z ziemniaka”, do którego udziału serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na facebook’u GOK-u.
 13. Biuro turystyczne „Juventur” zaprasza na jednodniową wycieczkę na trasie Sokółka – Święta Woda – Supraśl w najbliższą sobotę 19 września. Koszt 75zł. Chętnych prosimy o kontakt z biurem pod numerem telefonu widniejącym na plakacie przed kościołem (508 077 040 lub 510 615 760).
 14. Przypominamy o BEZWZGLĘDNYM OBOWIĄZKU zakrywania ust i nosa podczas wszystkich nabożeństw, także podczas ślubów i pogrzebów.
 15. Wszystkim parafianom i dobrodziejom serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, oraz przyniesione produkty spożywcze do klasztoru. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i opieki naszej Leśniańskiej Pani.
 16. ZAPOWIEDZI – Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 • Przemysław Rogoźnicki, kawaler, zam. w Leśnej Podlaskiej z Katarzyną Szreder, panną, zam.
  w Gdańsku, par. Podwyższenia Krzyża św. – zapowiedź 2.
 • Wojciech Zahor, kawaler, zam. w Rokitnie, par. Św. Trójcy z Eweliną Kondraciuk, panną, zam.
  w Nosowie. – zapowiedź 1.

+ W ostatnim czasie pożegnaliśmy Mariannę Ołdachowską z Leśnej Podlaskiej.
Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Pomoc dla Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej (numer konta): 69 8037 0008 0550 1951 2000 0010;

Bank Spółdzielczy w Łomazach, Oddział w Leśnej Podlaskiej z dopiskiem „na potrzeby parafii”. Bóg zapłać!