1. Wszystkim parafianom i pielgrzymom z okazji rozpoczynającego się Roku Pańskiego 2023  życzymy wielu Łask Bożych, opieki Maryi, miłości i pokoju w sercu każdego.

2.  Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę. Szczegółowy plan znajduje się w gablotce oraz na facebooku. Prosimy o pojazdy dla ojców.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa tych dni będą sprawowane pół godziny przed Mszą wieczorną. W sobotę nie będzie w tym miesiącu odwiedzin u chorych.

4. W czwartek w dniu pogrzebu papieża seniora Benedykta XVI, zapraszamy do naszej bazyliki na Mszę św. o godz. 17 podczas której jako wspólnota parafialna będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu Ś.P. papieża seniora.

5. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. w bazylice będziemy celebrować według porządku niedzielnego. Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzi orszak Trzech Króli. Do udziału w nim serdecznie zapraszamy. Szczegóły znajdują się na plakacie. Osoby chętne do pomocy przy organizacji proszone są o kontakt z o. Pawłem lub GOK-iem w Leśnej Podlaskiej. Przypominamy że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań symbolami C+M+B 2023. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego we wszystkich kościołach paulińskich rozpoczynamy nowennę ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W naszej bazylice popularne Pawełki będziemy celebrować w dni powszednie w czasie Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w uroczystość  Trzech Króli i w niedziele podczas Mszy św. o  godz. 9.30. Do Śpiewu Pawełkowych hymnów wraz z naszą paulińską wspólnotą serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 11.30 w bazylice odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.

8. Dziękujemy wszystkim którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na opał. 

9. Dziękujemy również za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru

10. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Kazimierę Kłokosińską z Mariampola, natomiast w Mielżynie odbyły się uroczystości pogrzebowe siostry Danuty Rabajczyk, Dominikanki pochodzącej z naszej parafii z Droblina. Módlmy się również za zmarłego wczoraj Papieża seniora Benedykta XVI. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek..