1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w sali różańcowej odbędzie się pierwsza część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych.

2. Również dzisiaj po wakacyjnej przerwie rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Leśniańskiej w domach i rodzinach naszej parafii. Dziś Maryja rozpocznie odwiedziny w domach w Jagodnicy. Prosimy o odbiór obrazu po Mszy św. o godz. 16.00

3. Wraz z objęciem posługi nowego proboszcza w parafii, kończy się kadencja obecnej Rady Parafialnej. Dotychczasowym radnym składamy serdeczne podziękowanie za pełnienie dotychczas tej posługi. W związku z ustaniem kadencji obecnej Rady, jesteśmy zobowiązani do wyboru nowych radnych. Zwracamy się z gorącą prośbą do sołtysów wiosek naszej parafii o zorganizowanie spotkań mieszkańców w celu wyboru kandydatów do nowej Rady Parafialnej.

4. W poniedziałek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2023/2024. Z tej okazji zapraszamy tego dnia na Mszę św. na godz. 8.00 dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników szkół. Podczas tej Mszy poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i wielu łask na czas nowego roku szkolnego.

5. W czwartek przypada wigilia Uroczystości odpustowej naszej parafii ku czci Narodzenia NMP. Jak co roku tego dnia o godz. 17.00 będziemy celebrować Mszę św. na naszym cmentarzu parafialnym polecając wszystkich zmarłych. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w Bazylice.

5. Natomiast w piątek przypada nasza uroczystość odpustowa Narodzenia NMP. Msze Święte tego dnia będziemy celebrować o godz. 7.30, suma odpustowa o godz. 11.30 i 18.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Piotr Łoza, Definitor Generalny naszego Paulińskiego Zakonu. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będziemy święcić ziarno pod zasiew. Przypominamy, że z racji odpustu w ten piątek nie obowiązuje na terenie naszej parafii wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Zachęcamy do udziału w grupach parafialnych działających przy naszym Sanktuarium. Listę grup wraz z odpowiedzialnymi możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w sali różańcowej odbędzie się druga część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych, a w Bazylice dzień skupienia dla narzeczonych. Taca przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych przy sanktuarium i klasztorze.

8. Już dzisiaj zapraszamy w niedzielę 17 września na godz. 17.00 na koncert symfoniczny pt. Ave Maria i Mesjasz w ramach festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi. Wstęp jest wolny

9.Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za wszelką życzliwość wobec sanktuarium i klasztoru.

10. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w coniedzielnych Mszach Świętych o godz. 11.30, podczas których kazania będą kierowane właśnie dla dzieci i rodziców.

11. Dzisiaj swoje imieniny obchodzą biskup pomocniczy naszej siedleckiej diecezji Bp Grzegorz Suchodolski, oraz o. Grzegorz. Polećmy solenizantów opiece Matki Bożej. Pod Twoją obronę…

12. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Mariana Churę z Leśnej Podlaskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…