1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte Roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki kazanie skierowane do dzieci i młodzieży. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

3. Po Mszy św. o godz. 11.30 w Sali różańcowej pierwsza część katechez przedchrzcielnych. Druga część katechez w przyszłą niedzielę. Również w przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych po Mszy św. o 11.30.

4. Dziękujemy O. Łukaszowi Kręglowi, proboszczowi i przeorowi klasztoru w Toruniu, za wygłoszone do nas słowo Boże podczas rekolekcji. Ofiary składane na tacę są przeznaczone dla klasztoru w Toruniu.

5. Poświęcone świece i opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Dochód ze świec będzie przeznaczony na Caritas.

6. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte wg. porządku codziennego. W tym dniu o godz. 12.00 tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy na tę godzinę do Bazyliki na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem.

7. Także w piątek, 8 grudnia, Uroczystość Odpustowa w Bukowicach – Msza Św. o godz. 16.00.

8. W środę 6 grudnia przypada wspomnienie Św. Mikołaja – to święty szczególnie ulubiony przez dzieci. Zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 17.00. Po Mszy św. odwiedzi naszą Parafię Św. Mikołaj i podaruje dzieciom prezenty.

9. Przed Bazyliką trwa kiermasz bożonarodzeniowy, przygotowany przez rodziców i dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Dochód będzie przeznaczony na działalność Rady Rodziców.

10. Taca w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno- remontowe w Bazylice i przy klasztorze.

11. Chorych i starszych naszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 16 grudnia od godz. 8.30. Zachęcamy do tego, aby zgłaszać do zakrystii osoby, które same nie będą mogły przybyć do Kościoła.

12. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

13. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Helenę Sawczuk z Nosowa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.