1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W sposób szczególny polecamy modlitwie rodziny naszej parafii i prosimy Boga o świętość dla naszych rodzin.

2. O godz. 15.00 w Bazylice nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za mijający Rok Pański 2023. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku 2024 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.

4. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa tych dni będą sprawowane pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin u chorych.

6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana uroczystością Trzech Króli. Msze św. w bazylice będziemy celebrować według porządku niedzielnego. Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzi orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Szczegóły znajdują się na plakacie. Osoby chętne do pomocy przy organizacji proszone są o kontakt z o. Mateuszem lub GOK-iem w Leśnej Podlaskiej. Po Mszy św. o 11.30 w Sali 300-lecia w klasztorze koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Oj Dobra”, i słodki poczęstunek. Wszyscy mile widziani.

7. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań symbolami C+M+B 2024. Skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”, która oznacza „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.

8. W uroczystość Objawienia Pańskiego we wszystkich kościołach paulińskich rozpoczynamy nowennę ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W naszej bazylice popularne Pawełki będziemy celebrować w dni powszednie w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy do Śpiewu Pawełkowych hymnów wraz z naszą paulińską wspólnotą.

9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku życzymy wielu Łask Bożych, opieki Maryi, miłości i pokoju w sercu.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Waldemara Andrusiuka z Nosowa, Genowefę Romaniuk z Bukowic oraz Danutę Doroszuk z Leśnej Podlaskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.