1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe w Bazylice i przy klasztorze. Za wszelkie ofiary składamy podziękowania i zapewniamy o naszej modlitwie.

2. Informuję was drodzy Parafianie, że zakupiliśmy dwa komplety nowych obrusów ołtarzowych do Bazyliki (w sumie 14 sztuk) na Wielki Post i komplet maryjny, za kwotę 6369,98 zł. Chcemy zakupić jeszcze dwa komplety: wielkanocny i eucharystyczny.

3. Serdeczne podziękowanie składamy państwu Denisiuk za złożoną ofiarę na nowy konfesjonał.

4. Jutro we wszystkich paulińskich kościołach i klasztorach obchodzimy uroczystość Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Paulińskiego Zakonu. W tym dniu podczas Mszy św. w Bazylice o godz. 17.00 ponowimy przed Bogiem nasze śluby zakonne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i jednocześnie polecamy nasz Zakon i naszą Leśniańską wspólnotę waszym modlitwom, byśmy byli wierni Panu Bogu i świętemu zakonowi.

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy razem z naszą paulińską wspólnotą uczestniczyli w nowennie ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszej Orkiestry dętej i do pana Damiana, organisty, za codzienne uświetnianie nabożeństw pawełkowych w naszej Bazylice.

6. We wtorek obchodzimy w paulińskim zakonie Święto Matki Bożej Królowej Pustelników, Matki i opiekunki Paulińskiego Zakonu. Tego dnia na Mszy św. o godz. 7.00 odnowimy nasze przymierze z Maryją. Natomiast w sobotę cały pauliński Zakon obchodzi święto Błogosławionego Euzebiusza, założyciela Zakonu.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystej Eucharystii o godz. 11.30 ku czci Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, będzie przewodniczył ks. Łukasz Szczeblewski, który udzieli szczególnego „Pawełkowego” błogosławieństwa dzieciom i wszystkim zebranym. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. Od Poniedziałku kontynuujemy peregrynację obrazu Matki Bożej po domach naszej parafii. Obecnie Matka Boża będzie odwiedzać rodziny z Kolonii Nosów. Prosimy odebrać obraz jutro po Mszy św. wieczornej.

9. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Edmunda Struka z Nowej Bordziłówki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.