1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w sali różańcowej odbędzie się pierwsza część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych. Druga część katechez w przyszłym tygodniu.

2. Jutro z racji dnia św. Agaty podczas każdej Mszy św. będziemy święcić chleb i sól.

3. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 11 lutego w naszym sanktuarium będziemy gościć trzeci program Telewizji Polskiej, odział w Lublinie, która będzie transmitować z naszego sanktuarium Mszę św. o godz. 10.00. Z tej racji w niedzielę 11 lutego ulegnie zmianie porządek Mszy św. Msza św. z godz. 7.30 zostanie przesunięta na godz. 7.00, z 9.30 na 10.00, natomiast z 11.30 na godz. 12.00. Popołudniowa Msza o zwykłej porze, a więc o 16.00. Za utrudnienia wynikające z tych zmian przepraszamy. Żywimy nadzieję, że transmisja ta będzie okazją do promocji naszego sanktuarium i reklamy tego miejsca.

4. Również w przyszłą niedzielę przypada w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. w SOBOTĘ 10 lutego o godz. 10.30 w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy, aby pomóc osobom chorym i starszym przybyć do Bazyliki na Eucharystię.

5. W piątek 9 lutego zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczęcie w Bazylice Eucharystią o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy i śpiewy uwielbiające Pana Jezusa. Zapraszamy!

6. Zachęcamy do nabycia tygodnika regionalnego „Echo katolickie”, wystawionego przy wejściu do Bazyliki.

7. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Waldemara Trukawkę z Leśnej Podlaskiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.