1. W naszym sanktuarium „Matki Wiary i Jedności, Opiekunki Podlasia”, gościmy dziś Trzeci program Telewizji Polskiej odział w Lublinie, która transmituje z naszej Bazyliki Mszę św. o godz. 10.00. Wszystkim realizatorom, pracownikom programu Trzeciego z Lublina – Dziękujemy za wszelką pracę i poświęcenie.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 w sali różańcowej odbędzie się druga część katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych.

3. Dziś w Liturgii przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych, cierpiących, samotnych polecamy Bożej opatrzności i naszym modlitwom.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje i remonty przy Bazylice i klasztorze. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie.

5. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w kościele czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będziemy sprawować: w bazylice o godz. 7.30, 10.30 i 17.00, w Droblinie o godz. 14.30, w Bukowicach o godz. 16.00. Przypominamy że tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Tego dnia z zgodnie zarządzeniem Bp Siedleckiego odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 15.30.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez nasza parafię, która odbędzie się w dniach 10-12 maja. Podczas trzydniowej pielgrzymki odwiedzimy miejsca uświęcone życiem i wiarą polskich świętych i błogosławionych: Zapisy w zakrystii lub pod nr. telefonu dostępnym na plakatach. Szczegółowych informacji udziela o. Marcin Śpiewak.

8. Dziękujemy wszystkim za wszelką życzliwość wobec naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Genowefę Sacharuk z Leśnej Podlaskiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.